Fotbal / Dunărea – Chiajna 2-1 / Așteptam de mult această victorie!

0
181

Peste așteptări. Dunărea a avut o evoluție bună în acest mini-retur. 1 – 1 cu FCSB și acum a reușit să câștige pe teren propriu în fața unei contracandidate la retrogradare.

3 puncte mari obținute în etapa a 23-a a Ligii 1 la fotbal. Dunărea Călărași a învins Concordia Chiajna pe finalul unui meci destul de încărcat. Ocaziile au fost de partea Dunării dar oaspeții lui Adrian Falub au deschis tabela. Bourceanu a făcut un henț în careu și Guessan a fructificat în minutul 26.

Cu Alexa în tribună, suspendat două etape, călărășenii și-au revenit rapid prin Honciu care a egalat în minutul 35.

În partea secundă, schimbările făcute de secundul Costel Ilie la solicitarea expresă din tribună a lui Alexa, Daniel Benzar, Valentin Munteanu și Conor Hederson au adus un plus jocului. Golul victoriei a fost marcat pe final de meci, mai exact în prelungiri de Ammari, după o fază școală Vali Munteanu – Honciu.

Golul lui Ammari din meciul Dunărea Călăraşi – Concordia Chiajna

Un gol superb marcat de Ammari a adus victoria Dunării Călăraşi, în prelungirile meciului de pe teren propriu cu Concordia Chiajna —>> https://bit.ly/2TICrfY

Publicată de Digi Sport pe Duminică, 10 februarie 2019

Dunărea se pregătește acum de un nou duel, de această dată în deplasare la Voluntari, meci programat pe 17 februarie de la ora 15:00.

Echipele de start:

Dunărea Călărași: Calancea – Șt. Vlădoiu, Luchin, Dobrosavlevici, G. Mendy- Bourceanu – H. Keyta, Honciu, Ammari, Souda – Mediop
Rezerve: G. Popa, Ben Djemia, C. Henderson, D. Benzar, G. Simion, I. Stoica, V. Munteanu
Antrenor: Dan Alexa

Concordia Chiajna: Greab- J. Meira, Marc, Cadamuro – Grădinaru, Albu, Gorobsov, Fota – Măzărache, Guessan, M. Alexe
Rezerve: Caparco, Bărboianu, Iloki, A. Radu, Bawab, P. Ivanovici, Nivaldo
Antrenor: Adrian Falub

Arbitru: Horia Mladinovici / A1: Vasile Marinescu / A2: Andrei Constantinescu (toți din București) / Observator: Marian Salomir (Cluj)