Fotbal / Liga a 2-a / Florin Brișan: „ Fac un apel la toți iubitorii clubului nostru să vină alături de noi să sprijine sportul de performanță„

0
1221
Florin Brișan / Președinte AFC Dunărea Călărași

Dunărea Călărași a ajuns pe locul 1 în clasamentul Ligii a 2-a. Formația pregătită de Dan Alexa are 11 victorii și un singur egal cu „Chirurgul„ pe banca tehnică. Florin Brișan, președintele grupării călărășene este mulțumit de evoluția echipei de pe malul Borcei și se așteaptă la noi victorii.

În cadrul emisiunii Observator de la Antena 1 Călărași, președintele Brișan a făcut un apel la potențiali oameni de afaceri să susțină echipa locală în drumul ei spre Liga 1. „Suntem pe primul loc în Liga a 2-a! Un parcurs de excepție al echipei noastre. Avem 11 victorii și un egal în ultimele 12 partide disputate până acum. Urmează alte partide importante pentru noi pe care le vom juca la victorie!„, a afirmat Florin Brișan.  „În momentul de față sunt câțiva sponsori care se află alături de noi și ne susțin. Pe această cale vreau să le mulțumesc celor care sprijină aceasta acțiune benefică pentru județul nostru. Mă aștept pe viitor să vină și mai mulți sponsori alături de echipa călărășeană. Performanța se face cu bani. Fac un apel la toți iubitorii clubului nostru să vină alături de noi să sprijine sportul de performanță„, a mai spus președintele grupării călărășene. 

Astăzi, de la ora 14:00 în direct pe Digisport, Dunărea joacă în deplasare la Brăila cu Dacia Unirea. Urmărește LIVE partida aici: http://www.digisport.ro/Pages/TV/DigiSport+1

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty + 16 =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.