Trei din trei! „Il Gladiatore„ marchează din nou pentru Dunărea!

0
949
Alexandru Valentin / Dunărea Călărași

Trei victorii din trei meciuri pentru Dan Alexa & Co! Dunărea a învins astăzi la Snagov! „Il Gladiatore„-Vali Alexandru a marcat din nou din penalty în minutul 49!

Echipa lui Dan Alexa a reușit din nou o victorie importantă, astăzi în etapa a 6-a a Ligii a 2-a. Dunărea a învins la Sportul Snagov cu scorul de 1 – 0 prin golul marcat de golgheterul călărășenilor, Vali Alexandru! Cu această reușită, a 3-a consecutivă de când a venit Alexa pe banca tehnică, formația de pe malul Borcei urcă pe locul 7 în clasament cu 10 puncte peste UTA Arad, Timișoara sau Pandurii Tg. Jiu.

Etapa următoare, a 7-a, Dunărea primește vizita celor de la Satu Mare pe 9 septembrie la Călărași iar apoi urmează deplasarea de la UTA Arad pe 16 septembrie.

Sportul Snagov: Anca Trip – Şt. Vlădoiu, V. Lică, I. Şerban (cpt.), Bg. Stancu – D. Munteanu, Borţoneanu, Alin Manea, Neaţă, L. Dobre, Bustea.
Rezerve: Fila – Cornea, Priboi, Braga, Bg. Oancea, Voineag, Al. Rusu.
Antrenor: Valeriu Răchită.

Dunărea Călărași: C. Lungu (cpt.) – Ţenea, Mardare, Bg. Şandru, Tomozei – Danciu, Preoteasa, Sil. Pană, Kanda – Puşcaşu, Val. Alexandru.
Rezerve: Gab. Popa – Cr. Puşcaş, Drăghiceanu, Al. Pop, C. Cristea, Dincă, Sil. Matei
Antrenor: Dan Alexa.

Arbitru: Florin Andrei (Târgu Mureş); Asistenţi: Damian Antal (Bacău) şi Gabriel Ion Cătană (Târgovişte).

Rezultate / etapa a 6-a:

ASA Târgu Mureş – Dacia Unirea Brăila      2-1

Sportul Snagov – Dunărea Călăraşi    0-1

Olimpia Satu Mare – CS Afumaţi      0-2

UTA Arad – CS Baloteşti      0-0

LŞtiinţa Miroslava – Academica Clinceni     0-2

Foresta Suceava – Metaloglobus Bucureşti   1-0

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte       2-1

Ripensia Timişoara – FC Argeş          0-0

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni     17:00

Duminică, 3 Septembrie

Pandurii Târgu Jiu – AFC Hermannstadt      12:00

 

Etapa a 7-a / Sâmbătă, 9 Septembrie

Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov

FC Argeş – ASA Târgu Mureş

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea

Academica Clinceni – Foresta Suceava

CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava

AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara

CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Afumaţi – UTA Arad

Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 6 =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.