„Spartanii” lui Mihalcea au topit Metalul!

0
862
Dunărea Călărași

Dunarea a castigat prima partida din noul sezon! „Spartanii” lui Mihalcea si-au revenit dupa insuccesul cu Braila din prima etapa si au castigat azi in fata celor de la Metalul Resita, scor 4-0! Rafael Licu, Ciocalteu si kanda, ultimul cu 2 reusite, au „limpezit” apele la Dunarea!       Etapa urmatoare, 20 august, meciul de acasa cu CS Mioveni este televizat de DigiSport.

Metalul Reșița: Samoilă (cpt.) – Dr. Matei, E. Matei, Chira, Gaţă, Buzdugan (Ciobanu 72), Muscă, Al. Dan, Buduroi, Oancea (Pitulice 46), Negruş (Dinu 46)
Rezerve neutilizate: Al. Radu – Nedelcu, Ghimiş, Iorga
Antrenor: George Dumitru

Dunărea Călărași: C. Lungu – Ibrian, Bg. Panait (cpt.), S. Ilie, C. Mihuţ (S. Matei 46) – Kanda, P. Radu (Ţenea 75), Ov. Popescu, Licu, Ciocâlteu – Dobra (Mareş 46)
Rezerve neutilizate: G. Popa – Val. Balint, V. Petre, Al. Dincă
Antrenor: Adrian Mihalcea

Rezultate: etapa a 2-a:

CSM Râmnicu Vâlcea – ASU Politehnica Timişoara            0-0

FC Academica Clinceni – ACS Berceni        4-0

Chindia Târgovişte – CS Baloteşti     1-0

Foresta Suceava – UTA Bătrâna Doamnă     0-2

Dacia Unirea Brăila – Unirea Tărlungeni       2-0

Metalul Reşiţa – Dunărea Călăraşi     0-4

CS Mioveni – Olimpia Satu Mare      1-0

Şoimii Pâncota – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe         0-7

Luceafărul Oradea – CS Afumaţi      1-0

FC Braşov – Juventus Bucureşti        1-0

 

Etapa a 3-a:

Vineri, 19 August

Olimpia Satu Mare – FC Braşov        18:00

Sâmbătă, 20 August

CS Afumaţi – FC Academica Clinceni          11:00

CS Baloteşti – CSM Râmnicu Vâlcea           11:00

Unirea Tărlungeni – Metalul Reşiţa    11:00

Juventus Bucureşti – Şoimii Pâncota 11:00

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Luceafărul Oradea   11:00

ACS Berceni – Chindia Târgovişte    11:00

Dunărea Călăraşi – CS Mioveni         12:30 (digisport1)

UTA Bătrâna Doamnă – Dacia Unirea Brăila           15:00

Duminică, 21 August

ASU Politehnica Timişoara – Foresta Suceava          12:30

 

Clasament / Liga 2:

  1. Dacia Unirea Brăila            6
  2. Chindia Târgovişte            6
  3. FC Braşov            6
  4. UTA Bătrâna Doamnă 4
  5. CS Afumaţi            3
  6. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 3
  7. Olimpia Satu Mare            3
  8. FC Academica Clinceni            3
  9. Dunărea Călăraşi            3
  10. Juventus Bucureşti            3
  11. CS Baloteşti            3
  12. Unirea Tărlungeni            3
  13. Luceafărul Oradea            3
  14. CS Mioveni            3
  15. CSM Râmnicu Vâlcea            2
  16. ASU Politehnica Timişoara            1
  17. Foresta Suceava            0
  18. ACS Berceni            0
  19. Metalul Reşiţa            0
  20. Şoimii Pâncota            0

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.