Amical / Unirea Slobozia – Dunărea Călărași 1 – 2

0
412

La întoarcerea din cantonamentul de la Ciuta, Dunarea Calarasi a facut vineri dimineata o escala de câteva ore la Slobozia pentru un amical cu echipa locala, Unirea.
Adrian Mihalcea a început cu formula de baza dominând în buna parte prima repriza. Nou – venitul, Denis Dobra a deschis scorul marcând pentru Dunarea în minutul 28. Diferenta s-a marit peste 5 minute când B. Kanda a transformat impecabil o lovitura de la 11 metri (min. 33).
În repriza a doua, partida s-a mai echilibrat, Unirea fiind mult mai prezenta în jumatatea noastra. C. Toma a redus din diferenta înscriind pentru 1-2 în minutul 57.
În partea a doua, Mihalcea a facut nu mai putin de 7 schimbari fiind introdusi în teren o serie de tineri jucatori.
Dunarea s-a impus finalmente cu 2-1 si cel mai probabil pâna la ora startului noului sezon al ligii a 2-a (sâmbata, 6 august) va mai disputa cel putin un amical.
Unirea Slobozia – Dunarea Calarasi 1-2 (0-2)