Călărăşeni, haideţi la HORA MARE!

0
61

JOI, 06  August  2015

          orele 16:30 – intalnirea oficiala ale ansamblurilor cu oficialitatile judetene (are loc in sala “Barbu Stirbei” cu toate ansamblurile straine)

          17.45 – intalnire cu toate ansamblurile la Piata Big

          orele 18:00 – 19:00 Parada Portului Popular pe tronsonul Piata Big – Platoul C.C.J.

          Participa la parada: Ansamblurile straine + ansamblurile din Vlad Tepes, Sarulesti, Dorobantu, Grailu Armanesc, Ghiocelul, Borcea, Unirea Jr., Jegalia, Modelu, Dichiseni, Baraganul (reunit), Gradistea, Independenta, Valcelele, Spantov si Nana.

          orele 19 : 00 Recital Nineta Popa, 30 de minute

          19:30 – Deschiderea oficiala a festivalului (intonarea imnurilor, prezentarea tarilor participante)

          19:40 – Ansamblul « Baraganul «  – 20 minute

                        Baraganul Jr + solist Feraru Mihaela, Baraganul senior intra cu « Breaza »,

                        Recital taraful « Braganul » – o piesa, Baraganul senior intra cu « Ostropat »

          20:05- Ansamblul Bulgaria – 10 min

          20:20- Ansamblul Slovacia – 10 min

          20:35 – Ansamblul Rep. Moldova – 10 min

          20:50 – Ansamblul Macedonia – 10 min.

          21:05 – Ansamblul Serbia – 10 min

          21:20 – Ansamblul Turcia – 10 min

          21:30 – Recital Maria Dragomiroiu – 30 min.

          Ora inchiderii: 22:00

 VINERI, 07  August  2015

orele 18 : 00 – deschiderea celei de-a II-a zi de festival

18:05 – Ansamblul “Cununa”, C. Spantov (inmanare placheta, diploma + flori) – 10 min

18:20 – Ansamblul “Valea Mostistei”, Sarulesti (inmanare placheta, diploma + flori) – 10 min

18:35 – Ansamblul “Doruletul”, Vlad Tepes (inmanare placheta, diploma + flori) – 10 min

18 :50 – Ansamblul “Unirea” (seniorii), Unirea (inmanare placheta, diploma + flori) – 20 min

19:15 – Ansamblul “Borcea”, Borcea (inmanare placheta, diploma + flori) – 20 min

19:40 – Bulgaria, program 15 min

20 :00 – recital Sanzienele, 25 de minute

20:25 – Rep. Moldova, program intreg (30 min.)

21:00 – Serbia, program 15 min.

21:15 – Slovacia, program intreg (30 min.)

21:45 – Macedonia – 15 min.

22 :00 – Turcia – program 10 min.

22 :15 – inchidere cu recital Mioara Velicu (45 minute)

Ora de inchidere 23:00

SAMBATA, 08  August  2015

          orele 10 :00 – ateliere de lucru (scena din P. Dumbrava)

          orele 18 : 00 deschiderea celei de-a III-a zi de festival

          18 :05 – Recital “Mandrele” – 20 minute

          18:30 – Ansamblul “Ghiocelul”, Palatul Copiilor (inmanare placheta, diploma + flori) – 15 min

          18 :50 – Ansamblul “Giurca”, Valcelele (inmanare placheta, diploma + flori) – 10 min

          19 :05 – Ansamblul “Grailu Armanesc”, Calarasi (inmanare placheta, diploma + flori) – 10 min

          19 :20 – Ansamblul Bulgaria, (inmanare placheta, diploma + flori) – 25 min

          19 :50 – Ansamblul “D&D”, Nana (inmanare placheta, diploma + flori) – 15 min

          20 : 05 – recital Niculina Stoican, 45 de minute

          20 :50- Ansamblul “Brauletul Dunarii”, Gradistea (inmanare placheta, diploma + flori) – 25 min

          21 :20 – Macedonia program intreg – 30 min.

          21 :55 – Serbia, program intreg (30 min.)

          22 :30 – Rep. Moldova, program 15 min.

          22 :50 – Turcia, program intreg (45 min)

          ora de inchidere: 23 :40

 Deplasare A. Slovacia in C. Unirea

         

 

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

one + sixteen =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.