FOTO – Dunărea a bătut cu 5 – 1 Popeşti Leordeni într-un amical

0
46

Dupa primele 45 de minute, scorul a fost egal, 1-1. Partea a doua a jocului a inceput echilibrat, dar Dunarea a reusit sa se dezlantuie spre final. Valentin Andrei a inscris pentru 2-1, iar ultimele minute ale meciului Bodo Kanda, de doua ori, si Mircea Stefan au dus scorul la 5-1, scrie site-ul www.sportcalarasean.ro.

Calarasenii vor juca urmatoarea partida de verificare sambata, cu incepere de la ora 11:00, cu Metaloglobus Bucuresti. Meciul este programat in Capitala, in cartierul Pantelimon. Vremea va continua sã se rãceascã şi va deveni uşor mai rece decât ar fi normal pentru aceastã datã, iar cerul va fi mai mult noros. Pana spre orele dupa-amiezii va continua sa ninga, in general mai abundent la inceputul zilei, iar vantul, desi se va diminua treptat in intensitate, va mai avea intensificari temporare, viscolin si spulberand ninsoare, cu viteze, cel putin dimineata, de pana la 45-50 km/h. Seara şi noaptea, vântul va sufla slab şi moderat, iar condiţiile de ninsoare vor fi reduse. Temperatura maximã se va situa în jurul valorii de 0 grade, iar cea minimã va fi de -7…-5 grade. Presiunea atmosferica va creşte ziua, iar noaptea va scãdea. Din cauza conditiilor meteorologice, jocul s-ar putea anula.