CSM / Mâine are loc „Gala Sportului Călărașean„

0
124

Mâine vor fi premiați cei mai buni sportivi ai Clubului Sportiv Municipal de la Călărași. Festivitatea va avea loc de la ora 14:00 la Hotel Hestia din Călărași.

Clubul condus de Dumitru Chirilă a obținut anul trecut peste 149 de medalii la competițiile interne și internaționale. La finalul anului 2017, canotorii Adriana Ailincăi și Alexandru Chioseaua au fost desemnați cei mai buni sportivi conform medaliilor obținute în decursul anului care tocmai a trecut.

„A fost un an de excepție, unul cu medalii foarte multe cu muncă multă și rezultate demne de invidiat. Avem sportivi de perspectivă, un club care se mândrește cu rezultatele obținute„, a spus pentru editia.ro, Profesor Dr. Dumitru Chirilă.

CSM-ul se mai poate mândri și cu alte rezultate obținute de pugiliștii secției de box din cadrul Clubului Sportiv Municipal. Daniel Costea și Marian Ion sunt Campioni Naționali la box. De asemenea, Ion Lidia și Mihaela Catană au obținut medalii de aur la Cupa României, seniori respectiv juniori.