FOTO / Dunărea, înfrângere în prima etapă

0
217
Clinceni - Dunărea 4 - 1

Călărășenii au pierdut la Clunceni în prima rundă a Ligii a 2-a după ce au deschis scorul. La pauză, Dunărea avea avantaj însă în partea secundă s-a produs un dezastru.

Adrian Iencsi a avut un debut mai puțin plăcut în primul meci oficial. Elevii săi, au încasat o înfrângere rușinoasă la Academica Clinceni. Silviu Pană a deschis scorul în minutul 28 iar la pauză, echipa de pe malul Borcei intra cu avantaj la vestiare.

În partea secundă s-a produs tragedia. Constantinescu a egalat în 55 ca mai apoi clinceniul să preia conducerea prin Drăghici în 58. Barbu a marcat apoi încă două goluri în 63 și 70 iar călărășenii au plecat de la Clinceni cu patru goluri în poarta lui Cezar Lungu.

În runda a 2-a, Dunărea primește vizita celor de la CS Mioveni pe teren propriu, sâmbătă, 12 august de la ora 11:00.