Video / Dunărea a făcut egal cu Dinamo, campioana Ligii

0
422
Caslav Dincic - Antrenor AHC Dunărea Călărași

Echipa lui Caslav Dincic, AHC Dunărea Călărași și-a început în forță perioada de pregătire pentru noul sezon. Formația de handbal de pe malul Borcei a disputat un amical cu Dinamo București, actuala campionaă a Ligii Naționale de handbal masculin. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 33 – 33 asta după ce la pauză Campioana a avut un gol avans.

Florin Nicolae, antrenorul secund al echipei călărășene s-a declarat mulțumit de prestația elevilor lui Dincic. „Ca joc noi suntem mulțumiți. Am avut un început greoi, am discutat cu băieții la pauză iar apoi și-au revenit și au reușit să stabilească egalitatea„, a spus după meci, Nicolae.

În acest meci, pentru echipa din Capitală a jucat și Alin Șania, fostul handbalist care a evoluat sezonul trecut la Dunărea pe vremea când antrenor era Aihan Omer.