Dunărea / Ion Runcu: „Am făcut apel și așteptăm ridicarea sancțiunii în mare parte„

0
88

Ion Runcu, vicepreședintele clubului de pe malul Borcei a declarat faptul că echipa locală așteaptă o „pedeapsă„ mult mai mică, asta după ce Dunărea Călăraşi a primit în prima fază o penalitate sportivă de 100.000 de lei. „Am făcut apel. Eu sunt acom la Federația Română de Fotbal și aștept în mare parte ridicarea sancțiunii. Nu vă pot spune mai multe detalii din Dosarul de Licențiere pentru că sunt anumite aspecte care țin de confidențialitate, dar ce pot să vă spun este faptul că vom primi o sancțiune de 60.000 lei, sancțiune care se aplică numai dacă promovăm în Liga 1 și pe care o vom achita din drepturile de televizare„, a declarat Ion Runcu, vicepreședintele Dunării.

Domnia sa a mai specificat faptul că AFC Dunărea s-a prezentat onorabil în comparație cu alte grupări mult mai titrate din fotbalul românesc în cadrul depunerilor dosarelor de licențiere. „Cu toate că suntem un club mic, în comparație cu alte grupări mult mai galonate, am reușit să ne prezentăm onorabil, la prima depunere a unui dosar de licențiere din istoria clubului nostru. Vreau să le transmit suporterilor călărășeni să fie alături de jucători, de staff-ul tehnic de clubul nostru. Avem nevoie de susținerea lor indiferent care va fi finalul. Important este să câștigăm ultimul meci, cel de la Clinceni„, a mai spus Ion Runcu.

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

ten − 9 =