Modelu face un pas înainte, Oltenița a schimbat antrenorul

0
56

Înainte Modelu a reușit a II-a victorie după 4 etape. Trupa lui Valeriu Petrescu s-a impus cu scorul de 4 – 0, în urma unui hattrick reușit de Mihalache (35,69,77) și reușita lui Polocoseri din minutul 54. La pauză, Modelu a avut un avantaj minor dar în partea secundă jucătorii lui Petrescu au tranșat partida. După această rundă, Modelu se află pe 8 cu 6 puncte din cinci meciuri și are viață grea în continuare, dar după această victorie moralul jucătorilor a mai crescut puțin.

La Oltenița, apele sunt încă tulburi. Virgil Bogatu a fost schimbat de pe banca tehnică, asta pentru a se produce un șoc la echipă și conducerea l-a adus pe Petre Buburuz, un antrenor cam slobod la gură care a mai pregătit Dunărea Călărași și Oltenița în anii trecuți. Oltenițenii au pierdut la Popești Leordeni cu un scor de tenis. Echipa gazdă s-a impus cu 6 – 0 și rămâne pe podium în vreme ce Oltenița părăsește pentru moment ultimul loc din clasament dar rămâne fără nicio zestre după 5 etape. La Oltenița nu antrenorul e problema. Pe Buburuz nu-l prinde nici pe el Crăciunul. Lotul echipei este unul slab, iar schimbarea nu poate da roade, poate doar pentru moment. Etapa următoare îi așteaptă pe oltenițeni un nou măcel. CSM-ul se deplasează pe terenul liderului Seriei a 2-a, Juventus București.