Dunărea va întâlni FC Voluntari în Cupă

0
40

Federaţia Română de Fotbal a stabilit astăzi, 6 august, programul jocurilor fazei a III-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2013-2014. Meciurile din această fază vor avea loc marţi, 13 august 2013, de la ora 17:30, şi vor aduce faţă în faţă 35 de echipe calificate din faza a II-a şi celelalte 3 formaţii retrogradate din Liga a 2-a, ediţia 2012-2013.

Faza a IV-a a Cupei României, la care vor participa cele 19 echipe calificate din faza III şi 19 echipe din Liga a 2-a, ediţia 2012-2013, este programată să aibă loc miercuri 28.08.2013, ora 17:30.

Iată programul turului al III-lea:

1. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – FCM Dorohoi (BT) – Stadion Comunal (Frătăuţii Vechi / Suceava)

2. SCM Petrotub Roman (NT) – CS Kasarom Paşcani (IS) – Stadion Moldova (Roman / Neamţ)

3. ACS Păpăuţi (CV) – CSM Moineşti (BC) – Stadion Comunal (Păpăuţi / Covasna)

4. CS Sporting Lieşti (GL) – CS Conpet Cireşu (BR) – Stadion Comunal (Lieşti / Galaţi)

5. ACS Naţional Goleşti (VN) – CS Viitorul Axintele (IL) – Stadion Comunal (Goleşti / Vrancea)

6. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – AFC Fortuna Brazi (PH) – Stadion "Viorel Mateianu" (Boldeşti / Prahova)

7. CS Inter Clinceni (IF) – FC Metaloglobus Bucureşti (B) – Stadion Clinceni Arena (Clinceni / Ilfov)

8. AS Popeşti Leordeni (IF) – SC Juventus Bucureşti (B) – Stadion Intergaz (Popeşti Leordeni / Ilfov)

9. CS Voluntari (IF) – FCM Dunărea Călăraşi (CL) – Stadion "Niţă Pintea" (Voluntari / Ilfov)

10. CS Baloteşti (IF) – SC Dinamo 2 SA Bucureşti (B) – Stadion Comunal (Baloteşti / Ilfov)

11. CS Sporting Roşiori de Vede (TR) – FC Chindia Târgovişte (DB) – Stadion Orăşenesc (Roşiori de Vede / Teleorman)

12. AS Inter Markus Slatina (OT) – SCM Argeşul Piteşti (AG) – Stadion Comunal (Coteana / Olt)

13. AS Spicul Şeica Mare (SB) – FC Pandurii 2 Târgu Jiu (GJ) – Stadion Spicul (Şeica Mare / Sibiu)

14. AS Armata Aurul Brad (foto)(HD) – FC Caransebeş (CS) – Stadion Aurul (Brad / Hunedoara)

15. CS Ripensia Timişoara (TM) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) – Stadion Electrica (Timişoara / Timiş)

16. FC Hidişelul de Sus (BH) – ACS Şoimii Pâncota (AR) – Stadion Comunal (Hidişelul / Bihor)

17. AS Miercurea Nirajului (MS) – CS Sănătatea S.P. Cluj (CJ) – Stadion Comunal (Miercurea Nirajului / Mureş)

18. AS Talna Oraşul Nou (SM) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) – Stadion Comunal Talpa (Oraşul Nou / Satu Mare)

19. AS Avântul Bârsana (MM) –  CS FC Universitar Baia Mare (MM) – Stadion Central (Bârsana / Maramureş)

Sursa: Liga2.ro

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

five × four =