Concurs – Revista literară ,,DOR de DOR” – Localitatea Dor –Mărunt, judeţul Călăraşi

0
86

1. PREMIUL DE EXCELENŢĂ – CENACLULUI ,,MIRCEA ELIADE”  AL ELEVILOR  DIN ŞCOLILE GENERALE ŞI LICEELOR DIN ORAŞUL CERNAVODĂ  CONDUS DE PROF. LAZEA NECULAI  PENTRU PROMOVAREA POEZIEI  AUTENTICE.

2. PREMIUL DE EXCELENŢĂ PENTRU POEZIA PATRIOTICĂ – ROMEO THARHON (BUCUREŞTI)

3. PREMIUL DE EXCELENŢĂ PENTRU POEZIA RELIGIOASĂ –  MIRCEA DORIN ISTRATE (TG.MUREŞ)

4.   PREMIUL DE EXCELENŢĂ PENTRU  ORIGINALITATEA VERSULUI CLASIC ROMANESC – VIORICA CĂTUNEANU (ILVA MARE-BISTRIŢA –NĂSĂUD)

1. MARELE PREMIU PENTRU POEZIE „Dobre Marin Corneliu,, – MIHAI  DOREL GAFTONEANU (BOTOŞANI)

2. PREMIUL PENTRU ORIGINALITATEA VERSULUI  CLASIC ROMÂNESC – ADĂSCĂLIŢEI  MARIANA (DOROHOI-BOTOŞANI)

3 . PREMIUL 1 PENTRU POEZIE – TATIANA SCURTU-MUNTEANU (GALAŢI)

4. PREMIUL 1 PENTRU POEZIE  –  MĂDĂLINA ELENA BARBU  (VĂLENII de MUNTE)

Premiul I.  PENTRU POEZIE -TEODORA GHEORGHE (BUCURESTI)

 5. PREMIUL 1 PENTRU POEZIE – THEODOR  RÂPAN (BUCUREŞTI)

 6. PREMIUL 1 PENTRU  POEZIE DEDICATĂ POETULUI NAŢIONAL  MIHAI EMINESCU – LUNGU CAMELIA  (CERNAVODĂ)

7. PREMIUL 1.PENTRU POEZIE DEDICATĂ POETULUI NAŢIONAL MIHAI EMINESCU- CHIBZUI VIOREL (CERNAVODĂ)

8.   PREMIUL 2   PENTRU POEZIE – MARIANA EFTIMIE KABBOUT (GALAŢI)  

 9. PREMIUL 2  PENTRU POEZIE – ION GAGHI  (GIURGIU)

10.PREMIUL 2 PENTRU POEZIE VERA CRĂCIUN (GALAŢI)

11  PREMIUL 2  PENTRU POEZIE – IOANA BURGHEL  (MOTRU-JUD.GORJ)

12.  PREMIUL 3  PENTRU  POEZIE -RAVECA VLAŞIN (DEJ-CLUJ )

13 . MENŢIUNE  1 PENTRU POEZIE  – GEAMĂNU DORINA  (CĂLĂRAŞI)

14.  MENŢIUNE 1 PENTRU POEZIE – VIŢELARU LOREDANA NICOLETA (HUŞI)

15. MENŢIUNE  2  POEZIE – JURCA MARINELA FLORINA (LOVRIN-JUDEŢUL TIMIŞ)

 16. MENŢIUNE 2  POEZIE- SPIRIDON ELENA (FLĂMÂNZI-BOTOŞANI)

MARELE PREMIU PENTRU PROZĂ- FLORENTINA LOREDANA DALIAN (SLOBOZIA-IALOMIŢA)

1.PREMIUL 1 PENTRU PROZĂ- LIVIU CHIFANE (BRĂILA).

2. PREMIUL  1 PENTRU PROZĂ – AURELIA CORBEANU (CURTEA DE ARGEŞ)

3.PREMIUL 2  PENTRU PROZĂ – ION MORARU (GALAŢI)

 4. PREMIUL 2  PENTRU PROZĂ  BOBICĂ RADU COSTEL (VASLUI)

5. PREMIUL  2  PENTRU PROZĂ -PENU MIRELA (BUCUREŞTI)

 6. PREMIUL 3  PENTRU PROZĂ -MARIAN  MALANCIU (SLATINA-OLT)

7. PREMIUL 3 PENTRU PROZĂ – VERONICA OŞORHEIAN (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

1. PREMIUL 1 PENTRU ESEU- IAGĂRU DINA SORIN MARIAN (PITEŞTI)

2 . PREMIUL 2  ESEU- ALEXANDRA BENEA (PIATRA-NEAMŢ)

1. PREMIUL 1  PENTRU EPIGRAMĂ- FLORIN ROTARU (BUZĂU)

2. PREMIUL 1  EPIGRAMĂ – IOAN  TODERAŞCU (COSTEŞTI VASLUI)

 3. PREMIUL 1 EPIGRAMĂ- NICU STANCU  (IAŞI)

1. PREMIUL 1  PENTRU REPORTAJ- DUŞAN MONICA (RÂBIŢA-HUNEDOARA)

2. PREMIUL 2  PENTRU REPORTAJ – MIRON ŢIC ILIA (JUDETUL HUNEDOARA)

1. PREMIUL 1  POEZIE PENTRU COPII- LIDIA BATALI (BUCUREŞTI)

2. PREMIUL 1  POEZIE PENTRU COPII – IULIANA VADUVA (BUCUREŞTI )

3 . PREMIUL 2 POEZIE PENTRU COPII – MONICA GHERGHEL  (BUCUREŞTI n.BOTOŞANI)

 

PICTURĂ

1. PREMIUL 1- STELUŢA NISTORESCU (BUCUREŞTI)

 2.PREMIUL  1- DUŢULESCU CRISTIAN (BUCUREŞTI) 

 3. PREMIUL 1- PICTURĂ ŞI GRAFICĂ  – CONSTANŢA ABĂLAŞEI –DONOSA (BRĂILA)

4.PREMIUL 2- PICTURĂ- GABRIEL IONUŢ IOANICIU (Alba –Iulia)

 

INVITAŢI :

PE LÂNGĂ CÂŞTIGĂTORII CONCURSULUI  VOR FI INVITAŢI: DIN PARTEA CABINETULUI PARLAMENTAR –

DOMNII: DAN ŞTEFAN MOTREANU –DEPUTAT

CONSILIERUL CABINETULUI PARLAMENTAR- VĂTAFU COSTEL, PRIMARUL COMUNEI DOR MARUNT- IACOMI ION

VICEPRIMARUL COMUNEI GRIGORE N. , CONSILIERI.

DOMNUL PROFESOR NICOLAE ŢIRIPAN –ARHIVELE NAŢIONALE, DOMNUL MITULESCU CONSTANTIN  PUBLICIST, POETUL N.P.STAN, POETUL FLORIN GRIGORIU.

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

18 + eight =