FOTO / Dunărea – victorie cu Titu în primul joc oficial din acest an

0
26

Formația pregătită de Virgil Bogatu a reușit să obțină trei puncte în partida de azi contra celor de la Urban Titu. După o primă repriză slabă de ambele părți, golurile au început să apară abia în partea secundă. Marian Șerban, introdus în partea secundă a meciului a dat tonul golurilor. Acesta a deschis scorul în minutul 65. Spre finalul partidei, Lupașcu, jucător adus în iarnă de la Juventus București a reușit să liniștească tribunele cu un 2-0 notat în minutul 80. Oaspeții au dat și ei un gol chiar în ultimul minut regulamentar de joc. Săndulescu a marcat unicul gol al celor de la Titu din penalty. Dunărea reușește o victorie importantă, chiar de moral și se pregătește deja pentru următoarea întâlnire cea de la Juventus de pe 15 martie.

DUNAREA CALARASI: G. POPA – N. Câinaru, I. Bozeanu, V. Toma, I. Olteanu – R. LUPASCU (86 M. Popescu), Fl. Bertea, M. Nicodim (75 L. Chiriac), M. Tudor (M. SERBAN) – M. Stefan, A. Stoian (60 C. Tudor).
Antrenori: V. Bogatu si  M. Condei
URBAN TITU: M. DUMITRESCU – M. Stoica, ALEX: DAN, G. BUTOI, C. Mirescu – C. Dicu (82 G. Mihailescu), E. Lamba, M. Ciocotoiu (70 I. Constantin), L. Corbu – St. SANDULESCU, A. Roman (62 Alex. Roman).
Antrenor: Nicolae Croitoru

Mai multe amănunte desprea acest meci citiți vineri 15 martie în ediția tipărită!