Cei mai buni sportivi ai CSM Călărași pe 2012

0
43

 

„În România de astăzi, când totul se reduce la vorbe meștesugite care să ascundă nivelul de incompetență, când managerii de "carton", din instituțiile publice, nu știu decât să ingroase corul văicărelilor, prin refrenul deja obișnuit de genul "n-avem aia, nu avem ailalta, păi nu avem de nici unele și la noi la Călărași nu se poate" la CSM Călărași se vrea și se obțin lucruri de valoare, se vrea și se face performanță. Sunt mândru de realizările remarcabile ale sportivilor CSM Călărași, realizări care merită aplaudate și care sunt pe un trend pozitiv prelungit. Toate aceste rezultate au fost posibile prin eforturi mari și foarte mari, pentru realizarea unor standarde ridicate pe care ni le-am asumat, prin antrenamente dure, dar științific conduse, prin multe sacrificii, deoarece tot ce este de valoare presupune și sacrificii„, a declarat Dumitru Chirilă, șeful CSM Călărași.
 
Clasament – CSM Călărași 2012:

-Locul I              BACIU  ALEXANDRU – multiplu campion national de tineret la triplusalt si lungime;

           – multiplu medaliat la campionatele nationale de seniori   la triplusalt si

              lungime;

           – locul I la Campionatele Internationale de Atletism seniori ale

 Romaniei, triplusalt,  si locul I in Clasamentul general al acestei

 competitii, clasament intocmit de FR Atletism in baza tabelei  

 internationale de punctaj;

–          component al Lotului National de seniori.

 

            –Locul II VASILE GEORGIANA- medalie de aur la Campionatele Balcanice de Canotaj de juniori;

–          componenta a Centrului National Olimpic de  Juniori.

 

-Locul III STANCIU CRISTIAN- medalie de aur la Campionatele Nationale de Tineret-inaltime;

–          medalie de argint la Campionatele Balcanice de juniori;

–          component al Lotului National de juniori-atletism.

 

-Locul III PISTOL IONELA        –  multipla campioana de juniori I a Romaniei, a obtinut un numar record 

                                                  de 8 medalii la camp. nationale de atletism la lungime si prajina de la

                                                  juniori si tineret pana la seniori;

–          medalie de bronz la Campionatele Balcanice de juniori;

–          medalie de argint la Campionatele Internationale ale Romaniei, seniori;

–          componenta a Lotului National de juniori.

 

-Locul  IV                               

   ION  LIDIA                             – componente ale Lotului National de Box-seniori;  

   ANGHEL EUGENIA               – medaliate cu aur si argint la Campionatele Nationale de Box de seniori;

                                                            – Ion Lidia- participanta la Campionatele Mondiale de Box, seniori, de la

              Beijing, China.

 

 

 

-Locul V DEACU VIORICA     – componenta a  Lotului National de Tineret de Canotaj;

–          locul II la CN -seniori.

 

-Locul VI

     BUZDUGAN MADALINA – multiplu medaliati la Campionatele Nationale de canotaj-seniori.

     CURSARU GHEORGHE    – o medalie de aur si 2 de argint la Camp. Nat. de seniori.

 

-Locul VII

    SPIRIDON ANCA            – componenti ai Lotului National de Lupte -juniori ( 18-20 ani ).

    ANGHELINA LAURIAN  – medaliati cu aur la Campionatele Nationale de Cadeti si Juniori si cu argint

                                            laCamp. Internationale de juniori ale Bulgariei si Romaniei.

            –Locul VIII                  

              IVANCIU ALEXANDRA – medalie de argint la Camp Nat. de Canotaj, seniori, dar e jun II;

                                                   – componenta a Lotului National de Jun II;

              COSTEA NICUSOR       – medalii de aur la Campionatele Nationale de canotaj,  juniori si seniori;

              SARGHIE GEORGIANA- medalie de argint la Camp Nat. de Canotaj, seniori, dar e jun II;

                                                   – componenta a Lotului National de Jun II;

 

            -Locul IX                     

              ANTONENCO ANA   – 2 medalii de aur la Camp. Nat. de jun II, prajina, sala si aer liber;

                                                 – medalie de argint la CN juniori I, prajina;

                                                 – 2 medalii de bronz la CN tineret si CN seniori, prajina.

              COSTEA DANIEL        – medalie de argint la Camp. Nat. de juniori, box;

                                                -locul I la Turneul international de juniori al campionilor de la Braila.

 

-Locul  X

  SCHIOPU FLORIN      – toti acesti sportivi au obtinut medalii de aur la Campionatul National de Box                                                  

  BOUROSU SORIN                                                                                                                 de Cadeti           MAXIM IONUT

  LAZAR IONUT

Mentiuni speciale: Eugen Suciu si Moraru Andrei-locul I la CN sen. canotaj, Avadanei Robert-locul I la CN Canotaj jun si locul III la CN sen, Puscasu V, Grigore M si Ivanciu R.- loc II CN seniori canotaj, Stanciu Ioana-loc I CN box,  jun, Sandru Cristian-loc I CN lupte, Cadeti

 

 
 

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

17 − 3 =