Foto / Dunărea câștigă cu Focșani și reintră în lupta pentru promovare

0
11

Dunărea Călărași a reușit să obțină a II-a victorie în noua stagiune. Trupa lui Virgil Bogatu s-a impus cu scorul de 2 – 0 în fața celor de la CSM Focșani. Echipa de pe malul Borcei a obținut 3 puncte foarte mari în lupta pentru promovare. Mircea Ștefan, atacantul echipei lui Bogatu a fost eroul partidei. Mircea a marcat ambele goluri ale călărășenilor din meciul jucat astăzi pe stadionul Municipal din Călărași. După o primă repriză în care Dunărea a dominat dar și jucătorii s-au întrecut în ratări, trupa lui Bogatu a reușit în partea secundă să tranșeze meciul. Imediat după fluierul de început al părții a II-a, Mircea Ștefan a deschis scorul. Jucătorul meciului, Mircea, a limpezit apele făcând 2 – 0 în minutul 56. Formația călărășeană va sta etapa următoare urmând să joace din nou pe teren propriu pe 12 octombrie cu Rapid II București.