Dunărea va juca la Titu în prima etapă a noului sezon

0
44

Ieri la sediul FRF, pe parcursul a aproape două ore, s-a tras la sorţi programul meciurilor Ligii a III-a pentru următorul sezon competiţional 2012-2013. Dacă la Liga a II-a s-a folosit o tabelă Berger de 16 echipe, în schimb la Liga a III-a s-a mers pe una de 14 echipe. Cele 78 de echipe înscrise în eşalonul al treilea au fost împărţite în şase serii a câte 13 echipe, astfel că în următorul campionat vom avea 26 de etape.

Etapa I

Juventus – Chirnogi
Urban Titu – Dun. Călăraşi
Rapid Feteşti – Eolica Baia
Metaloglobus – CSM Focşani
Axintele – Rapid II
CSM Rm. Sărat – Sportul II
Gloria Buzău
 stă.

Etapa a II-a

Dun. Călăraşi – Juventus
Eolica Baia – Urban Titu
CSM Focşani – Rapid Feteşti
Rapid II – Gloria Buzău
Sportul II – Axintele
Chirnogi – CSM Rm. Sărat
Metaloglobus
 stă.

Etapa a III-a

Dun. Călăraşi – Chirnogi
Juventus – Eolica Baia
Urban Titu – CSM Focşani
Metaloglobus – Rapid II
Gloria Buzău – Sportul II
Axintele – CSM Rm. Sărat
Rapid Feteşti
 stă.

Etapa a IV-a

Eolica Baia – Dun. Călăraşi
CSM Focşani – Juventus
Rapid II – Rapid Feteşti
Sportul II – Metaloglobus
CSM Rm. Sărat – Gloria Buzău
Chirnogi – Axintele
Urban Titu
 stă.

Etapa a V-a

Eolica Baia – Chirnogi
Dun. Călăraşi – CSM Focşani
Urban Titu – Rapid II
Rapid Feteşti – Sportul II
Metaloglobus – CSM Rm. Sărat
Gloria Buzău – Axintele
Juventus
 stă.

Etapa a VI-a

CSM Focşani – Eolica Baia
Rapid II – Juventus
Sportul II – Urban Titu
CSM Rm. Sărat – Rapid Feteşti
Axintele – Metaloglobus
Chirnogi – Gloria Buzău
Dun. Călăraşi
 stă.

Etapa a VII-a

Chirnogi – CSM Focşani
Dun. Călăraşi – Rapid II
Juventus – Sportul II
Urban Titu – CSM Rm. Sărat
Rapid Feteşti – Axintele
Metaloglobus – Gloria Buzău
Eolica Baia
 stă.

Etapa a VIII-a

Rapid II – Eolica Baia
Sportul II – Dun. Călăraşi
CSM Rm. Sărat – Juventus
Axintele – Urban Titu
Gloria Buzău – Rapid Feteşti
Metaloglobus – Chirnogi
CSM Focşani
 stă.

Etapa a IX-a

CSM Focşani – Rapid II
Eolica Baia – Sportul II
Dun. Călăraşi – CSM Rm. Sărat
Juventus – Axintele
Urban Titu – Gloria Buzău
Rapid Feteşti – Metaloglobus
Chirnogi
 stă.

Etapa a X-a

Sportul II – CSM Focşani
CSM Rm. Sărat – Eolica Baia
Axintele – Dun. Călăraşi
Gloria Buzău – Juventus
Metaloglobus – Urban Titu
Rapid Feteşti – Chirnogi
Rapid II
 stă.

Etapa a XI-a

Chirnogi – Rapid II
CSM Focşani – CSM Rm. Sărat
Eolica Baia – Axintele
Dun. Călăraşi – Gloria Buzău
Juventus – Metaloglobus
Urban Titu – Rapid Feteşti
Sportul II
 stă.

Etapa a XII-a

Sportul II – Rapid II
Axintele – CSM Focşani
Gloria Buzău – Eolica Baia
Metaloglobus – Dun. Călăraşi
Rapid Feteşti – Juventus
Urban Titu – Chirnogi
CSM Rm. Sărat
 stă.

Etapa a XIII-a

Chirnogi – Sportul II
Rapid II – CSM Rm. Sărat
CSM Focşani – Gloria Buzău
Eolica Baia – Metaloglobus
Dun. Călăraşi – Rapid Feteşti
Juventus – Urban Titu
Axintele
 stă.

Etapa a XIV-a

Chirnogi – Juventus
Dun. Călăraşi – Urban Titu
Eolica Baia – Rapid Feteşti
CSM Focşani – Metaloglobus
Rapid II – Axintele
Sportul II – CSM Rm. Sărat
Gloria Buzău
 stă.

Etapa a XV-a

Juventus – Dun. Călăraşi
Urban Titu – Eolica Baia
Rapid Feteşti – CSM Focşani
Gloria Buzău – Rapid II
Axintele – Sportul II
CSM Rm. Sărat – Chirnogi
Metaloglobus
 stă.

Etapa a XVI-a

Chirnogi – Dun. Călăraşi
Eolica Baia – Juventus
CSM Focşani – Urban Titu
Rapid II – Metaloglobus
Sportul II – Gloria Buzău
CSM Rm. Sărat – Axintele
Rapid Feteşti
 stă.

Etapa a XVII-a

Dun. Călăraşi – Eolica Baia
Juventus – CSM Focşani
Rapid Feteşti – Rapid II
Metaloglobus – Sportul II
Gloria Buzău – CSM Rm. Sărat
Axintele – Chirnogi
Urban Titu
 stă.

Etapa a XVIII-a

Chirnogi – Eolica Baia
CSM Focşani – Dun. Călăraşi
Rapid II – Urban Titu
Sportul II – Rapid Feteşti
CSM Rm. Sărat – Metaloglobus
Axintele – Gloria Buzău
Juventus
 stă.

Etapa a XIX-a

Eolica Baia – CSM Focşani
Juventus – Rapid II
Urban Titu – Sportul II
Rapid Feteşti – CSM Rm. Sărat
Metaloglobus – Axintele
Gloria Buzău – Chirnogi
Dun. Călăraşi
 stă.

Etapa a XX-a

CSM Focşani – Chirnogi
Rapid II – Dun. Călăraşi
Sportul II – Juventus
CSM Rm. Sărat – Urban Titu
Axintele – Rapid Feteşti
Gloria Buzău – Metaloglobus
Eolica Baia
 stă.

Etapa a XXI-a

Eolica Baia – Rapid II
Dun. Călăraşi – Sportul II
Juventus – CSM Rm. Sărat
Urban Titu – Axintele
Rapid Feteşti – Gloria Buzău
Chirnogi – Metaloglobus
CSM Focşani
 stă.

Etapa a XXII-a

Rapid II – CSM Focşani
Sportul II – Eolica Baia
CSM Rm. Sărat – Dun. Călăraşi
Axintele – Juventus
Gloria Buzău – Urban Titu
Metaloglobus – Rapid Feteşti
Chirnogi
 stă.

Etapa a XXIII-a

CSM Focşani – Sportul II
Eolica Baia – CSM Rm. Sărat
Dun. Călăraşi – Axintele
Juventus – Gloria Buzău
Urban Titu – Metaloglobus
Chirnogi – Rapid Feteşti
Rapid II
 stă.

Etapa a XXIV-a

Rapid II – Chirnogi
CSM Rm. Sărat – CSM Focşani
Axintele – Eolica Baia
Gloria Buzău – Dun. Călăraşi
Metaloglobus – Juventus
Rapid Feteşti – Urban Titu
Sportul II
 stă.

Etapa a XXV-a

Rapid II – Sportul II
CSM Focşani – Axintele
Eolica Baia – Gloria Buzău
Dun. Călăraşi – Metaloglobus
Juventus – Rapid Feteşti
Chirnogi – Urban Titu
CSM Rm. Sărat
 stă.

Etapa a XXVI-a

Sportul II – Chirnogi
CSM Rm. Sărat – Rapid II
Gloria Buzău – CSM Focşani
Metaloglobus – Eolica Baia
Rapid Feteşti – Dun. Călăraşi
Urban Titu – Juventus
Axintele
 stă.

 

Sursa: Liga2

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

five × one =