FOTO / Dunărea și Chirnogi, învinse în Cupă

0
18

 

Dunărea Călărași a trecut prin mari emoții. Echipa lui Virgil Bogatu a întâlnit ieri pe stadionul Municipal din Călărași, Concordia Chiajna II într-un meci care a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a afla echipa calificată în faza a III-a. Dunărea a avut meciul în mână reușind prin mutările făcute de antrenorul Bogatu în intervalul celor 90 de minute să termine la egalitate, 2-2 și să ajungă la penalty-uri. Norocul a fost de partea oaspeților care s-au calificat cu scorul general de 6 – 5. Într-un alt meci, Victoria Chirnogi nu a reușit să treacă de Rapid Fetești. Feteștenii s-au impus cu scorul de 4 – 1 în prelungirile meciului. Chirnogenii au jucat și în 10, Dragoș Bidirean fiind trimis la vestiare din cauza unui fault în intervalul celor 90 de minute. În urma acestor rezultate, județul nostru rămâne fără nicio reprezentantă în Cupa României Timișoreana. 

 

Iată programul turului II:

Luceafărul Mihai Eminescu (Botoşani)(foto) – FCM DOROHOI (Botoşani) 0-3

Stadion: "Comunal" (Mihai Eminescu)

FORESTA MĂLINI (Suceava) – Cetate Târgu Neamţ (Neamţ) 4-1

Stadion: "Comunal" (Mălini)

Viitorul Lechinţa (Bistriţa-Năsăud) – SPORTING SUCEAVA (Suceava) 0-6

Stadion: "Comunal" (Lechinţa)

CEAHLĂUL 2 PIATRA NEAMŢ (Neamţ) – Petrotub Roman (Neamţ) 2-1

Stadion: "Ceahlăul Sintetic" (Piatra Neamţ)

CS Moineşti (Bacău) – SC BACĂU (Bacău) 0-2

Stadion: "Orăşenesc" (Moineşti)

Foresta Zorleni (Vaslui) – AEROSTAR BACĂU (Bacău) 1-3

Stadion: "Comunal" (Zorleni)

NAŢIONAL GOLEŞTI (Vrancea) – CS Panciu (Vrancea) 7-6 (1-1, 2-2)

Stadion: "Comunal" (Goleşti)

Victoria Traian (Brăila) – OŢELUL GALAŢI II (Galaţi) 0-10

Stadion: "Comunal" (Traian)

Conpet Cireşu (Brăila) – VIITORUL AXINTELE (Ialomiţa) 1-2 (1-1 prelungiri)

Stadion: "Ştefan Vrăbioru" (Ianca)

UNIREA CASIMCEA (Tulcea) – Eolica Baia (Tulcea) 4-3

Stadion: "Comunal" (Casimcea)

RAPID FETEŞTI (Ialomiţa) – Viitorul Chirnogi (Călăraşi) 4-1 (1-1)

Stadion: "Tineretului" (Feteşti)

VOINŢA LANURI (Buzău) – CSM Râmnicu Sărat (Buzău) 2-1

Stadion: "Voinţa" (Lanuri)

Dunărea Călăraşi (Călăraşi) – CONCORDIA CHIAJNA 2 (Ilfov) 5-6 pen. (2-2, 2-2)

Stadion: "Tineretului" (Călaraşi)

CS Corbeanca (Ilfov) – METALOGLOBUS (Bucureşti) 2-4

Stadion: "Comunal" (Corbeanca)

AS Termo (Bucureşti) – CS ŞTEFĂNEŞTI (Ilfov) 1-4

Stadion: "Aversa" (Bucureşti)

FC ZAGON (Covasna) – Gloria Buzău (Buzău) 3-0

Stadion: "Comunal" (Zagon)

Inter Clinceni (Ilfov) – JUVENTUS BUCUREŞTI (Bucureşti) 0-4

Stadion: "Central" (Clinceni)

Avântul Floreşti (Giurgiu) – VIITORUL DOMNEŞTI (Ilfov) 2-3

Stadion: "Comunal" (Floreşti)

Sportul Studenţesc Bucureşti 2 (Bucureşti) – CS BALOTEŞTI (Ilfov) 1-6

Stadion: "Baza FRF" (Buftea)

Rapid Bucureşti 2 (Bucureşti) – CS AFUMAŢI (Ilfov) 0-1

Stadion: "Chitila"

VSK Municipal Miercurea Ciuc (Harghita) – AVÂNTUL REGHIN (Mureş) 1-3

Stadion: "Municipal" (Miercurea Ciuc)

CSM Făgăraş (Braşov) – UNIREA TĂRLUNGENI (Braşov) 0-1

Stadion: "Park Arena" (Făgăraş)

Gloria Corneşti (Dâmboviţa) – URBAN TITU (Dâmboviţa) 0-2

Stadion: "Comunal" (Corneşti)

Dunărea Turris Turnu Măgurele (Teleorman) – FCM ALEXANDRIA (Teleorman) 0-9

Stadion: "Municipal" (Turnu Măgurele)

ATLETIC BRADU (Argeş) – Girom Albota (Argeş) 2-0

Stadion: "Comunal" (Bradu)

FC Podari (Dolj) – VIŞINA NOUĂ (Olt) 1-3

Stadion: "Unirea" (Podari)

PANDURII II TÂRGU JIU (Gorj) – Jiul Rovinari (Gorj) 3-1

Stadion: "Municipal Sintetic" (Târgu Jiu)

MINERUL MĂTĂSARI (Gorj) – Minerul Motru (Gorj) 2-0

Stadion: "Minerul" (Mătăsari)

VOINŢA LUPAC (Caraş-Severin) – FC Şcolar Reşiţa (Caraş-Severin) 5-4 (1-1, 1-1)

Stadion: "Comunal" (Lupac)

Unirea Sânnicolau Mare (Timiş) – AUTOCATANIA CARANSEBEŞ (Caraş-Severin) 1-2

Stadion: "Gheorghe Biaş" (Sânnicolau Mare)

FLACĂRA FĂGET (Timiş) – Politehnica Timişoara 2 (Timiş) 4-3

Stadion: "Flacăra" (Făget)

Sevişul Şelimbăr (Sibiu) – FC CISNĂDIE (Sibiu) 0-2

Stadion: "Voinţa" (Sibiu)

AS MS Târgu Mureş – UNIREA FLOREŞTI (Cluj) 0-1

Stadion: "Mureşeni" (Târgu Mureş)
ARENA ALBA IULIA (Alba) – CFR Simeria (Hunedoara) 3-0

Stadion: "Dacia" (Mihalţ)

ŞOIMII PÂNCOTA (Arad) – FC Hunedoara (Hunedoara) 5-1

Stadion: "Comunal" (Pâncota)

Flacăra Halmasd (Sălaj) – SESO CÂMPIA TURZII (Cluj) 0-4

Stadion: "Comunal" (Halmasd)

FC Viorel Mateianu (Maramureş) – FC ZALĂU (Sălaj) 0-5

Stadion: "Viorel Mateianu" (Baia Mare)

Crişul Sântandrei (Bihor) – NAŢIONAL SEBIŞ (Arad) 0-3

Stadion: "Crişul" (Sântandrei)

Someşul Oar (Satu Mare) – OLIMPIA SATU MARE (Satu Mare) 1-2

Stadion: "Comunal Vetiş" (Oar)

 

ACS BERCENI (Ilfov) – FC Snagov (Ilfov) 3-0

FC VOLUNTARI (Ilfov) – Victoria Brăneşti (Ilfov) 3-0

CSO Plopeni (Prahova) – CHIMIA BRAZI (Prahova) 0-3

AFC Filipeştii de Pădure (Prahova) – CONPET PLOIEŞTI (Prahova) 0-3

FC Dănuţ Coman (Argeş) – FC CARACAL (Olt) 0-3

GAZ METAN 2 MEDIAŞ (Sibiu) – Unirea Ungheni (Mureş) 3-0

JIUL PETROŞANI (Hunedoara) – Mureşul Deva (Hunedoara) 3-0

UNIREA DEJ (Cluj) – Universitatea Cluj 2 (Cluj) 3-0

BIHORUL BEIUŞ (Bihor) – Arieşul Turda (Cluj) 3-0

 

Sursa: www.liga2.ro

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

7 + 15 =