Dunărea va întâlni Chiajna II pe 1 august

0
53

 

Azi, Federaţia Română de Fotbal a stabilit meciurile ce se vor disputa în turul al II-lea al Cupei României – Timişoreana, ediţia 2012-2013. Acestea vor avea loc pe data de 1 august, în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, de la ora 17.30. Prima echipă va fi cea considerată organizatoare.



În această fază vor intra în competiţie cele 42 de câştigătoare din turul precedent, restul echipelor ce au participat în sezonul trecut în Liga a III-a, mai puţin cele 6 formaţii promovate, şi cele 6 echipe retrogradate din Liga a II-a.



La fel ca în turul I, printre cele 48 de meciuri ale turului II sunt echipe ce se vor califica la "masa verde" datorită adversarilor lor desfiinţaţi. Singura echipă ce nu îşi ştie adversarul este Unirea Floreşti, deoarece meciul dintre CS Zlatna şi AS MS Târgu Mureş a fost amânat pentru 25 iulie.



Iată programul turului II:

1. Luceafărul Mihai Eminescu (Botoşani) – FCM Dorohoi (Botoşani)

Stadion: "Comunal" (Mihai Eminescu)

2. Foresta Mălini (Suceava) – Cetate Târgu Neamţ (Neamţ)

Stadion: "Comunal" (Mălini)

3. Viitorul Lechinţa (Bistriţa-Năsăud) – Sporting Suceava (Suceava)

Stadion: "Comunal" (Lechinţa)

4. Ceahlăul Piatra Neamţ 2 (Neamţ) – Petrotub Roman (Neamţ)

Stadion: "Ceahlăul Sintetic" (Piatra Neamţ)

5. CS Moineşti (Bacău) – Sport Club Bacău (Bacău)

Stadion: "Orăşenesc" (Moineşti)

6. Foresta Zorleni (Vaslui) – Aerostar Bacău (Bacău)

Stadion: "Comunal" (Zorleni)

7. Naţional Goleşti (Vrancea) – CS Panciu (Vrancea)

Stadion: "Comunal" (Goleşti)

8. Victoria Traian (Brăila) – Oţelul Galaţi 2 (Galaţi)

Stadion: "Comunal" (Traian)

9. Conpet Cireşu (Brăila) – Viitorul Axintele (Ialomiţa)

Stadion: "Ştefan Vrăbioru" (Ianca)

10. Unirea Casimcea (Tulcea) – Eolica Baia (Constanţa)

Stadion: "Comunal" (Casimcea)

11. Rapid Feteşti (Ialomiţa) – Viitorul Chirnogi (Călăraşi)

Stadion: "Tineretului" (Feteşti)

12. Voinţa Lanuri (Buzău) – CSM Râmnicu Sărat (Buzău)

Stadion: "Voinţa" (Lanuri)



13. Dunărea Călăraşi (Călăraşi) – Concordia Chiajna 2 (Ilfov)

Stadion: "Tineretului" (Călaraşi)



14. CS Corbeanca (Ilfov) – Metaloglobus Bucureşti (Bucureşti)

Stadion: "Comunal" (Corbeanca)

15. AS Termo (Bucureşti) – CS Ştefăneşti (Ilfov)

Stadion: "Termo" (Bucureşti)

16. FC Zagon (Covasna) – Gloria Buzău (Buzău)

Stadion: "Comunal" (Zagon)

17. ACS Berceni (Ilfov) – FC Snagov (Ilfov)

Nu se dispută

18. FC Voluntari (Ilfov) – Victoria Brăneşti (Ilfov)

Nu se dispută

19. Inter Clinceni (Ilfov) – Juventus Bucureşti (Bucureşti)

Stadion: "Central" (Clinceni)

20. Avântul Floreşti (Giurgiu) – Viitorul Domneşti (Ilfov)

Stadion: "Comunal" (Floreşti)

21. Sportul Studenţesc Bucureşti 2 (Bucureşti) – CS Baloteşti (Ilfov)

Stadion: "Baza FRF" (Buftea)

22. Rapid Bucureşti 2 (Bucureşti) – CS Afumaţi (Ilfov)

Stadion: "Chitila"

23. VSK Municipal Miercurea Ciuc (Harghita) – Avântul Reghin (Mureş)

Stadion: "Municipal" (Miercurea Ciuc)

24. CSM Făgăraş (Braşov) – Unirea Tărlungeni (Braşov)

Stadion: "Park Arena" (Făgăraş)

25. CSO Plopeni (Prahova) – Chimia Brazi (Prahova)

Stadion: "Gheorghe Silaev" (Plopeni)

26. AFC Filipeştii de Pădure (Prahova) – Conpet Ploieşti (Prahova)

Stadion: "Metalul" (Filipeşti)

27. Gloria Corneşti (Dâmboviţa) – Urban Titu (Dâmboviţa)

Stadion: "Comunal" (Corneşti)

28. Dunărea Turris Turnu Măgurele (Teleorman) – FCM Alexandria (Teleorman)

Stadion: "Municipal" (Turnu Măgurele)

29. Atletic Bradu (Argeş) – Girom Albota (Argeş)

Stadion: "Comunal" (Bradu)

30. FC Dănuţ Coman (Argeş) – FC Caracal (Olt)

Nu se dispută

31. FC Podari (Dolj) – Vişina Nouă (Olt)

Stadion: "Unirea" (Podari)

32. Pandurii Lignitul 2 Târgu Jiu (Gorj) – Jiul Rovinari (Gorj)

Stadion: "Municipal Sintetic" (Târgu Jiu)

33. Minerul Jilţ Mătăsari (Gorj) – Minerul Motru (Gorj)

Stadion: "Minerul" (Mătăsari)

34. Voinţa Lupac (Caraş-Severin) – FC Şcolar Reşiţa (Caraş-Severin)

Stadion: "Comunal" (Lupac)

35. Unirea Sânnicolau Mare (Timiş) – Autocatania Caransebeş (Caraş-Severin)

Stadion: "Gheorghe Biaş" (Sânnicolau Mare)

36. Flacăra Făget (Timiş) – Politehnica Timişoara 2 (Timiş)

Stadion: "Flacăra" (Făget)

37. Sevişul Şelimbăr (Sibiu)(foto) – FC Cisnădie (Sibiu)

Stadion: "Voinţa" (Sibiu)

38. Gaz Metan 2 Mediaş (Sibiu) – ASA Unirea Ungheni (Mureş)

Stadion: "Textila" (Mediaş)

39. CS Zlatna / AS MS Târgu Mureş – Unirea Floreşti (Cluj)

40. Arena Alba Iulia (Alba) – CFR Simeria (Hunedoara)

Stadion: "Dacia" (Mihalţ)

41. Jiul Petroşani (Hunedoara) – Mureşul Deva (Hunedoara)

Stadion: "Jiul" (Petroşani)

42. Şoimii Pâncota (Arad) – FC Hunedoara (Hunedoara)

Stadion: "Comunal" (Pâncota)

43. Flacăra Halmasd (Sălaj) – Seso Câmpia Turzii (Cluj)

Stadion: "Comunal" (Halmasd)

44. FC Viorel Mateianu (Maramureş) – FC Zalău (Sălaj)

Stadion: "Viorel Mateianu" (Baia Mare)

45. Unirea Dej (Cluj) – Universitatea Cluj 2 (Cluj)

Stadion: "Municipal" (Dej)

46. Crişul Sântandrei (Bihor) – Naţional Sebiş (Arad)

Stadion: "Crişul" (Sântandrei)

47. Bihorul Beiuş (Bihor) – Arieşul Turda (Cluj)

Stadion: "Bihorul" (Beiuş)

48. Someşul Oar (Satu Mare) – Olimpia Satu Mare (Satu Mare)

Stadion: "Comunal Vetiş" (Oar)

 

Sursa: liga2.ro

Comentarii

comentarii

LĂSAȚI UN MESAJ

sixteen − 2 =

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.